"Ne zato jer ne"

Policijski inspektor redovito održava učenicima prvih razreda predavanje „Ne zato jer ne“ kako bi ih upozorio na opasnosti uzimanja sredstava ovisnosti. Svaki put posebno istakne probleme ovisnosti o različitim vrstama droga te učenike upozna sa zakonskom regulativom povezanom sa sredstvima ovisnosti.

Ne zato jer ne” 2020.

Ne zato jer ne” 2017.

„Ne zato jer ne” 2018.

Materijali o prevenciji ovisnosti

Udruženje policajaca - IPA Hrvatska Sekcija izdala je edukativnu brošuru za roditelje, nastavnike i odgajatelje koja sadržava niz informacija i tekstova vezanih uz različite vrste droga i posljedice njihove zlouporabe.

Preventivno-edukativnu brošuru Nasilje i mladi sastavili su stručnjaci koji su svakodnevno suočeni sa žrtvama nasilja. Ova brošura treba senzibilizirati društvo za ovu temu, služiti kao savjetnik te na pravu adresu uputiti one kojima je pomoć potrebna.

Činjenica je da uporaba Interneta kod djece i mladih, uz dobre i pozitivne mogućnosti, nažalost ima i negativne posljedice. Anonimnost koju omogućuje Internet otvara vrata brojnim prevarama, krađama podataka i sl. te neželjenoj, lažnoj i predatorskoj komunikaciji s djecom i mladima. Upravo zato IPA izdaje brošuru kojom će upozoriti na ovaj problem te pomoći djeci, roditeljima i nastavnicima kod suočavanja s njime.

Alkoholizam je kod mladih sve češći problem koji društvo rijetko prepoznaje. IPA je pripremila ovu brošuru kako bi informirala mlade, ali i njihove roditelje i nastavnike te im pomogla ne samo da problem prepoznaju na vrijeme, nego i da pravilno reagiraju kada se s njime susretnu.

Brošura Igre na sreću, kocka, ovisnost i mladi govori o bitnom problemu s kojima se sve više mladih susreće i koji je potrebno prevenirati na vrijeme.