Sedma osvojila turnir

Autor: Inez Birolla Sić, 13. 11. 2022.

Učenici VII. gimnazije 14. i 15. listopada 2022. gostovali su na 4. Memorijalnom košarkaškom turniru „Dražen Petrovi” u Budimpešti. Organizator i domaćin turnira bio je HOŠIG (Hrvatski vrtić, osnovna škola, gimnazija i đački dom u Budimpešti), s kojim VII. gimnazija već više godina ostvaruje uspješnu suradnju u različitim područjima. Na turniru su sudjelovale prijateljske škole HOŠIG-a iz Mađarske i Hrvatske, a momčad VII. gimnazije osvojila je na kraju 1. mjesto pobijedivši u finalu rezultatom 59:42 momčad škole iz Pečuha „Miroslav Krleža” (Hrvatski vrtić, osnovna škola, gimnazija i đački dom). Škola iz Pečuha prošlogodišnji je osvajač turnira. Čestitamo dečkima i profesoru Zoranu MarIjanoviću na odličnoj i fer utakmici dostojnoj finala.

Najboljim igračem turnira proglašen je jednoglasno kapetan momčadi VII. gimnazije Viktor Ćurčić Anđel, a ostatak momčadi sačinjavali su: Ivan Bjeliš, Marko Šimanović, Stjepan Gluić, Viktor Žigić, Damjan Palić, Mislav Milić, Jerko Križanac, Peter Pernarić i Roko Vinožganić. Velika zahvala i ostalim dečkima koji su sastavni dio momčadi, ali nisu mogli putovati s nama u Budimpeštu, a to su: Roko Jelavić, Martin Babić, Jakov Prgomet, Luka Macan i Vigo Konforta. Vrlo ponosni i zadovoljni voditelji puta bili su profesori Petar Paradžik i Katarina Filković, dijelom zbog ostvarenog rezultata, ali dobrim dijelom i zbog izuzetno uzornog ponašanja naših učenika tijekom cijelog putovanja, natjecanja i boravka u Budimpešti.
I na kraju, velika zahvala djelatnicima HOŠIG-a, našim divnim domaćinima i prijateljima, ravnateljici Ani Gojtan, doravnateljicama Riti Grbavac i Žuži Molnar, profesorima TZK-a Ladislavu Gršiću i Maji Prćić, voditeljici đačkog doma Ester Daražac - Bakoczi, odgajateljici Zorici Jurić, profesoru Žoltu Ternaku i svim drugim djelatnicima HOŠIG-a koji su naš boravak učinili tako ugodnim, sigurnim i uspješnim. Na nevjerojatno požrtvovnom angažmanu oko našeg povratka u Zagreb (kontaktu s policijskom upravom, veleposlanstvom RH u Mađarskoj i vođenju po Budimpešti) beskrajne zahvale odgojiteljici Zorici Jurić i našoj konzulici Marini Sikori, koja se osobno potrudila u nedjelju organizirati hrvatsko veleposlanstvo da po hitnom postupku izrade putnu ispravu jednom našem učeniku.
Bravo, naši dečki i hvala vam!
(Petar Paradžik, prof.)

« Svibanj 2024 »