Dana 14. studenoga učenici 4.a i 4.b, uz pratnju profesora, otišli su na jednodnevni izlet u Ljubljanu. Putovalo se vlakom, a vožnja je bila posebno ugodna jer je pružala predivne poglede na jesenski krajolik.
Po dolasku u Ljubljanu, razredi su se podijelili u dvije skupine.
Jedna skupina krenula je u obilazak grada s vodičem, gdje su učenici upoznali najvažnije gradske znamenitosti, povijest i zanimljivosti o Ljubljani.
Druga skupina posjetila je Hišu Plečnik, dom i atelje slavnog slovenskog arhitekta Jože Plečnika, poznatog po jedinstvenom stilu i velikom utjecaju na izgled moderne Ljubljane. Učenici su imali priliku vidjeti njegov radni prostor, originalne nacrte i predmete koji otkrivaju način na koji je stvarao.
Nakon službenog dijela programa, učenici su imali vrijeme za slobodno istraživanje grada.
Povratak je bio vlakom u 18:45, a u Zagreb su stigli oko 21:30. Vrijeme ih je lijepo poslužilo, a cijeli izlet prošao je u ugodnoj i opuštenoj atmosferi.



