Stručni tim

Anđelka Mišura je profesorica psihologije i u Sedmoj radi kao školska psihologinja i nastavnica psihologije/predaje psihologiju u drugim i trećim razredima. Provodi individualne savjetodavne razgovore s učenicima i roditeljima (termini prema dogovoru). Ima dugogodišnje iskustvo u gestalt psihoterapiji. Također, surađuje s razrednicima, profesorima, ravnateljicom i raznim vanjskim institucijama. 

Psiholog je stručnjak u proučavanju načina na koji se ponašamo, mislimo i osjećamo. Tebi može pomoći u brizi oko problema, u nošenju s teškim situacijama i razumijevanju vlastitih i tuđih osjećaja, poput tjeskobe, depresivnosti, sramežljivosti, usamljenosti, ljutnje… Neke teške situacije u kojima se mladi često nalaze jesu razvod roditelja, obiteljski problemi, vršnjačko nasilje. Također, psiholog ti može pomoći graditi odnos s roditeljima, vršnjacima, braćom i sestrama, kao i pomoći u snalaženju u školi. Kada učenik ima slabije ocjene i veći broj izostanaka, školski psiholog pomaže u izradi odgovaranja po dogovoru i prati rad i uspjeh učenika.

Psihologinju možete kontaktirati putem e-maila: andelkamisura@gmail.com

Zrinka Lovrić diplomirana je pedagoginja i profesorica engleskog jezika i književnosti, a u VII. gimnaziji radi kao školska pedagoginja. Surađuje s ravnateljicom, profesorima, učenicima, roditeljima učenika, kolegama iz administrativno-tehničkog osoblja, školskom liječnicom te s različitim vanjskim suradnicima, od predstavnika humanitarnih organizacija do predstavnika pojedinih fakulteta. Posebice je na raspolaganju novim i mladim profesorima, kao i razrednicima s kojima prati napredak učenika pojedinoga razrednoga odjela pomažući u poticanju dobre razredne klime. Organizira pedagoške radionice i provodi ih najčešće na Satu razrednika (o kvalitetnoj komunikaciji i humanizaciji međuljudskih odnosa, usvajanju vrijednosti, organizaciji učenja, prevenciji ovisnosti, prevenciji nasilja itd.). S učenicima i roditeljima prema potrebi i dogovoru provodi individualne savjetodavne razgovore. 

Pedagoginju možete kontaktirati putem e-maila: zrinkalovric3@gmail.com

 

Kome se još obratiti?

Uz školske psihologe, mnogo je izvora gdje se može potražiti psihološka pomoć.

Hrabri telefon i drugi pozivni brojevi

Hrabri telefon je nevladina, neprofitna organizacija osnovana s ciljem pružanja direktne pomoći i podrške zlostavljanoj i zanemarenoj djeci i njihovim obiteljima, ali i rada na prevenciji zlostavljanja i zanemarivanja kao i neprihvatljivog ponašanja djece i mladeži.

U svojem radu Hrabri telefon se vodi načelima:

  • dostupnosti (sve aktivnosti i usluge su besplatne za krajnje korisnike);
  • povjerljivosti (informacije o korisnicima se koriste isključivo za statističke obrade i analize i nisu dostupne javnosti) te
  • najboljih interesa djeteta (savjetovanje i podrška usmjeravane su ovim načelom).

Također, u svakodnevnom radu organizacija je ulagala trud i napore u postizanje i poticanje pozitivnih promjena u društvu, ali u vlastiti rast i napredak u pogledu stručnih standarda kvalitete u pružanju usluga krajnjim korisnicima. Do sada se više od 800 volontera uključilo u rad Hrabrog telefona. Ako želite znati više o radu udruge, posjetite službenu stranicu udruge.

Pozivni broj za mlađe od 18 godina je 116 118, a za roditelje je 0800 0800.

Uz Hrabri telefon, još je nekoliko linija koje se bave pružanjem psihološke podrške i pomoći koje možete pročitati ovdje.

Centar za zdravlje mladih

Grad Zagreb je osigurao učenicima zagrebačkih srednjih škola te njihovim roditeljima dodatnu podršku koju provode klinički psiholozi i magistri psihologije u Centru za zdravlje mladih Doma zdravlja Zagreb – Istok, Heinzelova 62a. Uloga Centra za zdravlje mladih je povećati dostupnost zdravstvenih sadržaja vezanih za zaštitu mentalnog zdravlja i promociju zdravih stilova života djece i mladih, te zaštitu spolnog i reproduktivnog zdravlja mladih osoba. Sve usluge Centra su besplatne za korisnike i za njih nije potrebna uputnica liječnika. A više o CZM možete pročitati ovdje.

Skip to content