Sedma za "Krug ljubavi"

Autor: Inez Birolla Sić, 12. 3. 2018.

Primili smo zahvalnicu udruge "Krug ljubavi" za donaciju prikupljenu povodom Humanitarnog dana Sedme, koju nam je dodijelila Lea Lesjak, predsjednica udruge. Zahvalnicu su, u ime škole i svih koji su sudjelovali, primile ravnateljica Ivka Nevistić, pedagoginja Marija Ćubelić i Luka Dmiović, predsjednik Vijeća učenika koji je iznio prijedlog o doniranju toj udruzi, što je Vijeće jednoglasno prihvatilo. Udrugu, koja pruža pomoć zlostavljanoj, bolesnoj, HIV pozitivnoj i siromašnoj djeci u Kitaleu u Keniji osnovala je Lea zajedno s Antonelom Solenički, našom bivšom učenicom i još sedam drugih mladih djevojaka.

Njihova priča o pomaganju počinje prošle godine tijekom volontiranja u Kitaleu u Keniji gdje su svjedočile strašnim patnjama velikog broja siročadi, siromašne, HIV pozitivne i djece koja žive na rubu gladi. Duboko potresene i motivirane, naumile su podići svijest u našoj zajednici te potražiti pomoć putem sponzorstava i donacija. Od listopada do danas 110 djece dobilo je mogućnost započeti obrazovanje u lokalnim školama, gdje ne samo da će imati priliku učiti, već će imati zaštitu, dnevni obrok, medicinsku i drugu potrebnu skrb. Putem različitih donacija skupile su dodatna sredstva i za izgradnju škole s 5 učionica. Naša donacija namijenjena je kupnji zemljišta za izgradnju sirotišta za seksualno zlostavljanu djecu i siročad, njih četrdeset. U srpnju, dokad bi izgradnja sirotišta u Kitaelu trebala biti gotova, djevojke planiraju opet otići volontirati u Keniju, a po povratku nas planiraju izvijestiti o rezultatima naše donacije. Želimo im puno uspjeha u daljnjem radu, a ostale potičemo da se i sami uključe u ovaj i slične projekte.